اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

1

یک لبخند زیبا می‌تواند زیبایی و ظاهر کلی شما را بهبود داده و به طرز چشمگیری اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. در مواردی که یک تکنیک زیبایی به تنهایی نمی‌تواند نتایج مورد نظر شما را ایجاد کند، ما می‌توانیم روش‌های متعددی را در قالب یک برنامه‌ی جامع اصلاح طرح لبخند دندان بگنجانیم. با اصلاح طرح لبخند شما می‌توانید لبخند زیبا و جذابی را که همیشه آرزو داشته‌اید، بدست آورید.

دندانپزشکان ما دارای تجربه گسترده در اصلاح طرح لبخند بوده و نیازهای متنوع و منحصر به فرد بیماران را به صورت فردی برطرف می‌سازند.

برنامه ریزی مجموعه‌ای جامع از روش‌ها و تکنیک‌های زیبایی به عنوان بخشی از یک برنامه درمان به ما امکان می‌دهد تا علاوه بر دستیابی به نتایج مطلوب، مدت زمان بازیابی و هزینه‌ها را به حداقل برسانیم.

برای دریافت مشاوره درمورد روش‌های موجود برای اصلاح طرح لبخند و کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی ساعات کاری مطب و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02126409641 با ما تماس حاصل فرمایید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟


 اصلاح طرح لبخند یک عمل زیبایی دندانپزشکی است که برای جوان‌سازی لب‌ها، دندان‌ها و گونه‌ها انجام می‌شود. بسته به میزان کاری که باید انجام شود، اصلاح طرح لبخند می‌تواند توسط یک دندانپزشک، جراح فک و صورت و یا هر دو انجام گیرد. عناصر مشترک در تمام عمل‌های طرح لبخند شامل ترمیم دندان، کاشت دندان، سفید کردن دندان ، بریس‌های اورتودنسی و غیره است. افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، باید به این نکته مهم توجه کنند که این یک عمل اصلاح طرح لبخند است و پیچیده‌تر از سفید کردن دندان‌ها است.

مزایای اصلاح طرح لبخند


  • اصلاح طرح لبخند تغییرات چشمگیری در زندگی فرد ایجاد کرده و منافع متعددی از نظر سلامت و زیبایی به دنبال دارد.
  • فواید بهداشتی و سلامت این درمان شامل کاهش خطر پر کردن بیش از حد دندان و یا فرسودگی دندان، راحت‌تر بودن مراقبت و تمیز کردن دندان است. دندان‌هایی که صاف و مرتب شده، ترمیم و یا کاشته شده‌اند، کمتر در معرض خطر پوسیدگی و عفونت قرار دارند.
  • اصلاح طرح لبخند می‌تواند به بازگرداندن زیبایی و جوانی کل صورت و حتی بهبود حالت بدن (پاسچر) کمک کند.
  • اصلاح طرح لبخند اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
  • درمان مشکلات اساسی دندان، موجب بازیابی و حفظ بهداشت دهان و دندان شما شده و در نتیجه اساس و پشتوانه‌ی محکمی برای زیبایی دندان‌های شما فراهم می‌سازد.
  • اصلاح طرح لبخند دارای فوائد دراز مدت برای سلامت کلی شما است. اغلب بیماران می‌توانند با افتخار لبخند زده و اعتماد به نفس بیشتری در موقعیت‌های اجتماعی یا کاری داشته باشند.

ما در مطب تخصصی دندانپزشکی دکتر فلاحی هنگام برنامه ریزی اصلاح طرح لبخند شما، همه مسائل و جوانب بهداشتی و زیبایی شما را در نظر می‌گیریم. با این کار به ما اجازه می‌‌دهد که:

  • طراحی دقیق مراحل درمان با توجه به برنامه و بودجه شما
  • اخذ نتایج چشمگیر تنها در چند جلسه
  • ایجاد لبخندی زیبا بدون جراحی
  • دستیابی به بهترین نتایج ممکن با درمان محافظه کارانه

کاندیدای اصلاح طرح لبخند

کاندیدای مناسب افرادی هستند که:

·        خواهان بهبود ظاهر خود هستند.

·        دارای دندان‌ها و لثه‌های سالم هستند.

·        از فرآیند طرح لبخند زیبا ، مزایا و محدودیت‌های آن آگاهی دارند و دچار لکه‌ها و تغییر رنگ دندان‌ها به علت بیماری و یا سبک زندگی خود هستند.

·        دارای فاصله کوچک یا بزرگ بین دندان‌های خود هستند.

·        دارای دندان‌های بد شکل و یا غیر طبیعی هستند.

·        دچار شکستگی یا خردشدگی دندان هستند.

·        دارای لبخند لثه‌ای هستند.

با این حال، اگر شما از بیماری‌های لثه، پوسیدگی وسیع دندان و یا دیگر مشکلات بهداشتی دهان و دندان رنج می‌برید، قبل از شروع اصلاح طرح لبخند باید هرگونه عمل ترمیمی لازم را انجام دهید.

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند بسته به اهداف منحصر به فرد شما برای درمان، می‌تواند شامل انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند باشد، که عبارتند از:

سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها  یک درمان غیر تهاجمی و بدون درد است. این یک روش عالی برای شروع درمان است، خصوصاً اگر برای اولین بار قصد انجام این روش زیبایی را دارید و می‌خواهید درخشش و زیبایی لبخند خود را بازیابید و حتی لکه‌‌های کوچک دندان‌های خود را به حداقل برسانید.

2

ونیرهای پرسلان

ونیرهای پرسلان پوشش‌های بسیار نازک و سفارشی برای سطوح دندان‌های جلو به منظور پنهان کردن لبه‌های خرد شده، ترک‌ها و دیگر عیوب جزئی و نقائص زیبایی دندان هستند.

ونیرها یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های ارائه شده توسط دندانپزشکان و متخصصان زیبایی دندان‌ هستند.

3

کامپوزیت و باندینگ دندانی

کامپوزیت و باندینگ دندانی  معایب دندان را مخفی کرده و با استفاده از یک کامپوزیت رزینی سفید، از دندان‌های شما محافظت می‌کند. کامپوزیت رزینی یک ماده قابل انعطاف است که به شکل یک ترمیم محکم و سخت درآمده و به خوبی با رنگ طبیعی مینای دندان شما می‌آمیزد. به این ترتیب تنها با یک عمل، شکل و رنگ دندان‌های شما بهبود یافته و آسیب‌های دندان شما می‌تواند ترمیم گردد.

هنگام انجام روش باندینگ و کامپوزیت دندان، ما یک کامپوزیت رزینی ‌همرنگ دندان را بر سطح جلوی دندان می‌پوشانیم تا ترک‌‌های دندان پر شده و لکه‌های آن پنهان شود.

در طول مشاوره، ما دندان‌های شما را بررسی نموده و به منظور تعیین بهترین ترکیب روش‌های زیبایی، نیازها و اهداف زیبایی شما را مد نظر قرار می‌دهیم.

روکش دندان

ما می‌توانیم برای ترمیم سریع دندان‌های آسیب دیده‌ی شما از یک روکش سرامیک با دوام که منطبق با رنگ طبیعی دندان شماست، استفاده کنیم.

4

بریس‌های ارتودنسی

دو سیستم ارتودنسی (بریس های نامرئی و بریس های شفاف سرامیکی) وجود دارد که با استفاده از یک سری بریس‌های شفاف پلاستیکی، با احتیاط و به آرامی دندان‌های شما را صاف و مرتب می‌سازد.

5

6

کاشت دندان

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، دندانپزشکان ما ممکن است کاشت دندان را به شما توصیه کنند و برای این منظور از یک انکور برجسته برای روکش دندانی یا بریج (پل دندان) استفاده کنند.

7

اصلاح خط لثه

اصلاح خط لثه که یک مکمل عالی برای ونیر و روکش است، یک فریم جذاب‌تر برای لبخند زیبای شما ایجاد می‌کند. این روش معمولاً به عنوان "درمان لبخند لثه‌ای" انجام می‌شود.

8

برای اصلاح طرح لبخند روش های دیگری ازجمله بریج و ترمیم مینا و تغییر شکل دندان نیز وجود دارد.

ریکاوری و بازیابی پس از اصلاح طرح لبخند

انجام برخی از درمان‌های دندانپزشکی و بهبودی بیماران تنها نیاز به چند ساعت یا چند روز دارد، اما درمان‌های دیگر ممکن است برای بهبودی و مشاهده‌ی نتیجه نهایی، نیازمند زمان طولانی‌تری باشد.

• مشاهده‌ی اثر کلی مرتب کردن دندان‌ها با استفاده از بریس‌های اورتودنسی ممکن است نیازمند ماه‌ها و حتی سال‌ها باشد. اما گذاشتن ونیر، روکش و اونله/ اینله ممکن است تنها چند روز تا چند هفته به طول می‌انجامد.

در طی مشاوره، دندانپزشک شما را در جریان مراحل مختلف، خطرات و مدت زمان بهبودی پس از اصلاح طرح لبخند قرار خواهد داد.

انتظار می‌رود در طول فرایند بهبودی مقداری درد را در جاهای مختلف دهان خود احساس کنید. تجویز مسکن‌های ضد درد می‌تواند درد شما را برطرف سازد. همچنین انجام درمان‌های خانگی مانند غرغره کردن آب گرم و استفاده از مسواک نرم می‌تواند در این مرحله به شما کمک کند.

• چند جلسه مراجعه به دندانپزشک در طول فرآیند اصلاح طرح لبخند و بعد از آن برای رسیدن به نتیجه و هدف نهایی شما ضروری است. در آخرین مرحله، ارزیابی نهایی انجام خواهد شد و پس از آن شما می‌توانید با لبخندی زیبا به خانه بازگردید.

عوارض اصلاح طرح لبخند


پس از اصلاح طرح لبخند عملاً عوارضی وجود ندارد. این روش یک فرآیند نسبتاً بدون درد است. با این حال، برخی از بیماران مقداری درد و تیرکشیدن را در طول درمان یا پس از آن تجربه می‌کنند، که بعد از چند روز برطرف خواهد شد. اگر شما مستعد حساسیت دندانی هستید، ممکن است این درمان باعث شود که مقداری درد و تیر کشیدن را احساس کنید. بنابراین تا زمانی که مراقبت از بهداشت دهان و دندان خود را انجام می‌دهید، هیچ گونه عوارض شناخته شده‌ای در ارتباط با اصلاح طرح لبخند را تجربه نخواهید کرد.

هزینه‌ی روش‌های اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند یک عمل زیبایی اختیاری است. بنابراین، هزینه‌ی این روش به احتمال زیاد تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرد. در این صورت لازم است که کل مبلغ را به طور کامل پرداخت کنید و یا از طرح‌های تأمین مالی استفاده کنید.

این هزینه به عوامل مختلفی مانند میزان درمان مورد نیاز، تخصص دندانپزشک شما، نوع درمانگاه و کیفیت مواد مورد نیاز بستگی دارد.

به یاد داشته باشید که این فرایند می‌تواند شامل چندین تکنیک باشد و هر چه روش‌های بیشتری مورد نیاز باشد، انجام اصلاح طرح لبخند گران‌تر خواهد بود.

اگر چه این روش درمان گران قیمت است، اما می‌تواند معجزه کند و به همین دلیل محبوبیت آن به طور فزاینده‌ای در میان مردم در حال افزایش است.