بریج یا پل دندانی بر پایه ایمپلنت: مزایا، مراحل و هزینه

پایه-ایمپلنت1

ایمپلنت‌ها، بریج‌ها را که یک راه حل عالی برای زیبایی، راحتی و بهبود عملکرد دندان‌ها هستند نگه می‌دارند. برای زمانی که چند دندان افتاده باشند، با استفاده از فقط دو ایمپلنت می‌توان بریج ها را که جایگزین 3 یا 4 دندان در یک ردیف شده‌اند نگه داشت که البته ممکن است بسته به شرایط تعداد ایمپلنت‌ها تغییر نماید. برخلاف بریج‌های متداول که باید به دندان‌های دو طرف محل خالی دندان افتاده وصل شوند، ایمپلنت‌ها بریج ها را محکم در محل خود نگه می‌دارند. ایمپلنت‌ها از تیتانیوم ساخته شده‌اند، این ایمپلنت‌ها در استخوان فک قرار داده شده و مانند ریشه دندان برای دندان‌های جدید عمل می‌کنند. این روش جایگزین پایدارتری نسبت به بریج‌های قدیمی و دندان‌های مصنوعی جزئی است که برای انجامان نیازی به دستکاری دندان‌های اطراف نمی‌شود و به راحتی دندان‌های طبیعی خودتان خواهد بود.

مزایا


برخی مزایای پل دندانی بر پایه ایمپلنت عبارتند از:

 • دندان‌هایی که مشابه دندان‌های طبیعی خودتان هستند: دندان‌های جدید شما (بریج ها یا پل‌های دندانی) به وسیله ایمپلنت‌های ساخته شده از تیتانیوم در استخوان فک قرار داده می‌شوند. از آنجا که دندان‌های شما از بالا به سمت ریشه کار گذاشته می‌شوند، مانند دندان‌های طبیعی خواهند بود. پس از مدتی که به استفاده کردن از آنها عادت کردید خودتان نیز متوجه تفاوت آنها با دندان‌های اصلی نخواهید شد.
 • جایگزینی راحت به جای دندان‌های مصنوعی جزئی: بریج‌های بر پایه ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان‌های افتاده هستند. دندان‌های جدید (پل‌های دندانی) به جای این که مانند دندان‌های مصنوعی جزئی به دندان‌های اطراف وصل شوند، روی ایمپلنت‌های دندانی نصب و محکم می‌شوند و به همین دلیل پل‌های دندانی بر پایه ایمپلنت بسیار راحت‌تر هستند.
 • دست‌یابی به لبخند زیبا: ایمپلنت‌های دندانی که مطابق با ظاهر شما طراحی و ساخته می‌شوند کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند. با جایگزین کردن دندان‌های افتاده جلویی می‌توانید به لبخند کامل دست‌یابید و به میزان چشمگیری زیبایی شما افزایش می‌یابد و می‌توانید بدون خجالت‌زدگی با دیگران ارتباط برقرار کنید.
 • غذا را به راحتی بجوید. اگر افتادن دندان‌ها باعث شده‌اند که غذا خوردن برای شما مشکل شود، استفاده از بریج‌های بر پایه ایمپلنت یک راه حل مناسب است. برخلاف گزینه‌های قدیمی مانند دندان‌های مصنوعی جزئی، ریشه دندان‌های تیتانیومی بسیار قوی و پایدار هستند و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به طور عادی و به راحتی غذا میل کرده و از آن دوباره لذت ببرید.
 • صورت جوان‌تر و فربه‌تر: ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های واقعی، استخوان‌های فک را تحریک می‌کنند. این کار از تحلیل استخوان‌ها به دلیل افتادن دندان‌ها و استفاده از دندان‌های مصنوعی جلوگیری می‌کند و در نتیجه صورت شما دچار تورفتگی نمی‌شود. در نتیجه صورت شما پرتر و جوان‌تر می‌شود.
 • نتایجی که مادام‌العمر باقی می‌مانند: اگر از ایمپلنت‌های دندانی به درستی مراقبت شود، گزینه‌های دائمی برای جایگزینی دندان‌های افتاده هستند زیرا این ایمپلنت‌ها با استخوان یکپارچه می‌شوند. گزینه‌های دیگر مانند بریج‌های قدیمی و دندان مصنوعی پایدار و باثبات نیستند و باید پس از 10 سال آنها را عوض کرد و نگهداری آنها نیز هزینه‌بر است. همچنین ایمپلنت‌ها فشار را بر دندان‌های دیگر توزیع کرده و طول عمر آنها را نیز افزایش می‌دهند در حالی که برای قرار دادن بریج‌های دندانی قدیمی باید روی دندان‌های مجاور تراشیده شوند.

ایمپلنت‌ها چگونه نصب می‌شوند؟


5 مرحله نصب بریج ها یا پل‌های دندانی بر پایه ایمپلنت به شرح زیر می‌باشد:

 • ارزیابی ایمپلنت
 • تشخیص با سی تی اسکن یا عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس
 • نصب ایمپلنت
 • دوره تثبیت ایمپلنت: 12 تا 14 هفته طول می‌کشد تا ایمپلنت‌ها با استخوان یکپارچه شوند و قوی و پایدار شوند. شما در این زمان از دندان‌های موقتی استفاده خواهید کرد.
 • جایگذاری دندان‌های جدید: بریج‌های نهایی کامل شده و روی ایمپلنت‌ها قرار داده می‌شوند.

هزینه پل دندانی بر پایه ایمپلنت


هزینه نصب پل دندانی بر پایه ایمپلنت به تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز و جنس مواد مورد استفاده بستگی دارد. در خلال جلسه مشاوره، همه گزینه‌ها بر اساس نیازهای فردی شما مورد بررسی قرار می‌گیرند.