رفع بوی سیر و پیاز دهان با دهان شویه،سیب، نعناع، آدامس بدون شکر

بو

اگر برای ناهار غذایی با طعم دهنده سیر و یا محتوی پیاز بیش از حد دارید، ممکن است به یک راه حل سریع برای خلاص شدن از بوی بد دهان نیاز داشته باشید. در ادامه نکاتی ارائه شده است که می‌توانید برای خلاص شدن از این بوی بد انجام دهید:

 • مسواک زدن دندان‌ها. اکثر مردم به همراه داشتن مسواک و خمیر دندان در محل کار و یا مدرسه توجه می‌کنند. به این ترتیب، آنها می‌توانند بعد از وعده‌های غذایی دندان‌های خود را بشویند. اگر شما تجهیزات خاصی به همراه ندارید، از یک دوست خمیر دندان بخواهید و از انگشت خود برای شستشوی دندان‌های خود استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید خمیر دندان را در آب رقیق کنید و به عنوان دهانشویه استفاده کنید.
 • استفاده از نخ دندان به اندازه مسواک زدن برای مراقبت از سلامت دهان و دندان هائز اهمیت است حتی برای کاهش بوی بد دهان نسبت به مسواک زدن از اهمیت بیشتری برخوردار است. استفاده روزانه از نخ دندان را همانند مسواک زدن به یک عادت بی قید و شرط تبدیل کنید.
 • دهان خود را بشویید. اگر شما به خمیر دندان دسترسی ندارید، بهترین راهکار بعدی که می‌توانید به کار گیرید شستشوی دهان با آب است. اطمینان حاصل کنید که دو طرف دهان را به طور کامل بشویید تا از دست هرگونه باکتری خلاص شوید. اگر به دهانشویه دسترسی دارید، شستشو با دهان شیه ارجحیت دارد، اما در حال حاضر فرض میکنیم که آب تنها انتخاب شماست.
 • زبان خود را پاک کنید: تمیز کردن زبان شما می تواند به طور موثر ترکیبات هالیتوز را کاهش دهد. این ترکیبات هنگامی روی زبان و دهان شما ایجاد می‌شود که باکتری‌ها و آمینو اسیدها ترکیب می‌شوند و باعث به وجود آمدن بوی گوگرد ناخوشایند می‌شوند. بنابراین تمیز کردن زبان به طور مرتب در مبارزه با هالیتوز مهم است.
 • جویدن سیب. خوردن غذای ترد و سالم می‌تواند مواد غذایی را که ممکن است در دندان‌های شما گیر کرده باشند و همچنین باکتری‌ها را از بین ببرد. علاوه بر سیب، کرفس نیز دارای بوی منحصر به فرد است که می‌تواند اثر ماندگار بوی بد دهان شما را بپوشاند.
 • جویدن آدامس بدون قند. به دنبال فروشگاه در دسترسی باشید که بتوانید از آن آدامس بدون قند تهیه کنید، ترجیحا آدامس حاوی زایلیتول. این کار در ازبین بردن بی بد دهان و تازه کردن نفس شما همزمان با مبارزه با پوسیدگی و باکتری ها در دهان شما، اثر مفیدی دارد.
 • جویدن نعناع. فقط در مواردی که شما به نعناع تازه دسترسی دارید، مقداری برگ تازه نعناع تهیه کنید و جویدن آن را امتحان کنید. حتی چای نعناع نیز می‌تواند اثر شگفت انگیزی بر بوی دهان شما داشته باشد.
 • جعفری. بسیاری از وعده‌های غذایی از مقداری جعفری به عنوان طعم دهنده استفاده می‌کنند. در واقع، برای افراد دارای نفس بد بو هدف دیگری نیز در استفاده از جعفری وجود دارد. جعفری دارای آنزیمی است که می‌تواند باکتری‌هایی که در دهان شما بو ایجاد می‌کنند را کاهش دهد، مانند طعم فوق العاده قوی و بوی سیر.
 • مقدار زیادی آب بنوشید و دهان خود را با آب سرد به شویید. این کار به ویژه برای تازه کردن نفس در هنگام صبح مفید است.
 • در جستجوی براق کننده لب باشید. در نهایت، اگر شما کاملا برای از بین بردن بوی دهان خود نا امید شدید، از برق لب استفاده کنید. این کار بوی بد دهان شما را پنهان می‌کند تا شما فرصت پیدا کنید که دندان‌های خود را بشویید.
 • یک تکه پوست لیمو یا پرتقال بجوید تا طعم و مزه مطبوعی در دهان شما ایجاد کند. (ابتدا دهان خود را کاملا با آب شستشو دهید.) اسید سیتریک بزاق را تحریک می‌کند و با بوی بد دهان مبارزه می‌کند.
 • مقداری زعفران، دانه‌رازیانه، یا بادیان رومی بجوید. ویژگی‌های ضد عفونی کننده این گیاهان به مبارزه با باکتری‌های هالیتوزیس کمک می‌کند.
 • شیر بنوشید. نوشیدن شیر موجب کاهش بوی سیر در دهان می‌شود. اعتقاد کارشناسان بر این است که محتوای چربی شیر به خنثی کردن بوها کمک می‌کند. شیر پر چرب در ازبین بردن بو موثرتر از شیر کم چرب است.

خلاصه نکات ارائه شده در این مبحث؛ به یاد داشته باشید که موارد متعددی وجود دارد که می‌توانید برای پنهان کردن بوی بد دهان خود انجام دهید. اولین راهکار به همراه داشتن یک مسواک و خمیر دندان و همچنین دهانشویه است تا در هر زمان که نیاز دارید، به شما در تازه کردن محیط دهانتان کمک کند. شما همچنین می‌توانید آدامس نعناعی بدون قند به همراه داشته باشید تا پس از هر وعده غذایی بوی بد دهان خود را پنهان کنید. همچنین مطمئن شوید که هر زمان که دندان‌های خود را مسواک می‌کنید، زبان و ناحیه داخلی دهان خود را نیز بشویید تا از شر تمام باکتری‌هایی که در داخل دهان شما پنهان شده‌اند، خلاص شوید. در نهایت، فراموش نکنید که به طور منظم از نخ دندان استفاده کنید.