سفید و تمیز کردن دندان با میوه و سبزیجات: سیب، پرتقال، بروکلی و پیاز

سفید و تمیز کردن دندان با میوه و سبزیجات

روش‌های بسیاری زیادی برای رسیدن به دندان‌های درخشان، سفید و تمیز وجود دارد. از درمان‌های دندانپزشکی گرفته تا درمان‌های خانگی، این فهرست ادامه پیدا می‌کند.

اگر تاکنون به دنبال روشی بهتر برای لبخندی زیباتر با دندان‌های سفید و درخشان بوده‌اید، می‌توانید با استفاده از روش‌های ارگانیک و طبیعی که اثر ملایمی بر روی دندان‌ها دارد به لبخند عالی برسید. میوه‌های تازه و سبزیجات خام کمک به رفع پلاک از روی دندان‌ها می‌شود و حاوی مواد ضروری است که از دندان‌ها در برابر پوسیدگی محافظت می‌کند.

غذاها و میوه‌هایی که باعث سفید و تمیز شدن دندان می‌شوند


 پنیر

چه باور کنید چه نکنید، پنیر به دلیل محتوای اسیدی که دارد از دندان‌ها در برابر پوسیدگی‌ها محافظت می‌کند. پنیرگوادای قدیمی و دیگر انواع پنیر برای داشتن لبخند زیباتر معجزه می‌کند. رسوبات ذرات غذایی و لکه‌ها به واسطه لایه کلفتی از پنیر گوادا از بین می‌روند.

هویج

این سبزیجات ترد لکه‌ها را از دندان‌هایتان پاک می‌کنند. با مالیدن هویج روی دندان‌هایتان آن‌ها را صیقل می‌دهید.

توت فرنگی

از قدیم برای داشتن لبخند زیباتر درست کردن خمیری از جوش شیرین و توت فرنگی توصیه شده است. میوه‌های که رنگ روشن دارند دارای اسید مالیک هستند که به طور طبیعی دندان‌ها را سفید می‌کنند. از آنجا که توت فرنگی دارای قند است، فراموش نکنید که بعد از استفاده آن دندان‌های خود را به طور معمول مسواک بزنید.

پرتقال

برخلاف دیگر مرکبات، پوست پرتقال اسیدی نیست. بر خلاف باور عموم، پوست را دور نیاندازید. انواع مختلف ویتامین C روی پوست آن وجود دارد که به عنوان سفید کننده‌های دندان کار می‌کنند. پوست پرتقال را کاملا بشویید و قسمت داخلی سفید آن را روی سطح دندان خود بکشید. این کمک می‌کند تا پلاک را به حداقل میزان ممکن برسانید و تشکیل رسوبات را کاهش می‌دهد.

کلم بروکلی

خوردن گلچه‌های کلم بروکلی خام را به عنوان یک مسواک سفید کننده و طبیعی دندان کار می‌کند. مینای دندان با مقادیر زیاد آهن پوشش داده می‌شود و از سایش اسیدی دندان، باکتری‌های مضر و لکه‌ها جلوگیری می‌کند.

کشمش

چه باورکنید چه نکنید، این میوه تیره رنگ و فوق‌العاده شیرین واقعا برای دندان‌های شما خوب است. کشمشی که در سبوس است، سریع‌تر از کشمش‌هایی که سبوس ندارند دندان‌ها را تمیز می‌کنند، جویدن کشمش کمک می‌کند تا از تشکیل پلاک روی دندان جلوگیری شود .

آناناس

آناناس به طور طبیعی حاوی بروملین است و تنها غذایی است که این خاصیت را دارد. این یک ترکیب ضد التهابی و پاک کننده است که لکه‌ها را نیز از روی دندان‌ها پاک می‌کند.

سیب

هنگام خوردن سیب، باید زیاد بجوید، که البته با خوردن بروکلی و هویج فرقی ندارد. این عالی‌ترین راه برای پاک کردن دهانتان است. دندان‌ها سفیدتر می‌شوند، زیرا سیب به طور طبیعی دندان‌ها را تمیز می‌کند و دهان شما را سالم و تمیز نگه می‌دارد.

غیر از روش‌های معمول که برای سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها به کار گرفته می‌شود و یا روش‌های خانگی، روش‌های طبیعی نیز وجود دارد. خوردن گروه‌های غذایی ذکر شده در اینجا به شما کمک می‌کند با گذشت زمان به دندان‌های سالم‌تر و سفید‌تر برسید.

سیر و پیاز

سیر و پیاز

هنگامی که اسم غذاهایی می‌آید که دندان‌ها به طور طبیعی تمیز می‌کنند، سیر و پیاز خام معجزه می‌کنند. ترکیباتی به نام تیوسولفونات و تیوسولفینیت باکتری‌ها را کاهش می‌دهند. تولید پلاک را کاهش می‌دهند و از دندان‌های سالم محافظت می‌کنند. دندان‌ها لکه نمی‌گیرند چون هم پیاز و هم سیر بدون رنگ هستند.

ریحان

زمانی که شما ریحان خام می‌خورید به دلیل خواصی که این گیاه دارد مانع رشد باکتری‌ها می‌شود و از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. بعضی اوقات آنتی بیوتیک طبیعی هم نامیده می‌شود.

ماهی سالمون

ماهی سالمون حاوی ویتامین "دی" است که به بدن کمک می‌کند تا مواد مغذی، فسفر و کلسیم را جذب کند و باعث ایجاد لبخند زیباتر و تقویت دندان‌ها می‌شود.

قارچ شیتک

قارچ شیتک شکری به نام لنتین دارند که باعث پوسیدگی دندان نمی‌شود. برعکس، این قارچ مانع از ایجاد باکتری‌هایی می‌شود که موجب بروز پلاک روی دندان‌های سفید می‌شود.

کرفس

برای میان وعده غذایی بعدی خود از چوب‌های کرفس استفاده کنید تا برای همیشه با لکه‌های روی دندان‌های خود خداحافظی کنید سلولز فیبری در کرفس است که به عنوان مسواک طبیعی عمل می‌کند. بزاق دهان آب بیشتری تولید می‌کند. این باعث می‌شود کرفس یک تمیز کننده کاملا طبیعی و عالی برای دهان شما باشد.

روغن کنجد خالص

روش دیگر مالیدن روغن روی دندان یا شستشوی دهان (قرقره) به مدت 15 دقیقه است. هنگام قرقره کردن، مواد بین دندان‌ها به شدت به عقب و جلو کشیده می‌شود. مواد مغذی روغن توسط غشاهای مخاطی جذب می‌شوند. سه اسید چرب شامل ویتامین B ،E و A و همچنین کلسیم و آهن منحصرا در روغن کنجد وجود دارد. می‌توانید با استفاده از روغن نارگیل دندان‌های بدون پوسیدگی و لثه‌های سالم با خواص ضد باکتری آن داشته باشید. فقط مطمئن شوید که هیچ‌کدام از آن‌ها را قورت ندهید، با این روش به یک لبخند واقعا سفید می‌رسید، چه برسد به اینکه دهان پاک و تمیزی داشته باشیم.

ذرت بوداده ساده

ذرت بو داده بدون عطر و طعم هم روشی برای پاک‌کردن سطح دندان‌های شما است. این روش به ویژه هنگامی که شما مسواکی ندارید خیلی کاربردی است. خوردن ذرت بو داده ساده به اندازه‌ای ترد و سفت هست تا دندان‌های شما را هنگام خوردن تمیز کند. دندان‌های خود را با یک کاسه ذرت بو داده ساده، سالم و تمیز نگه دارید.